Viník nehody z místa utekl

Dne 26. 11. 2018 brzy ráno zavolal neznámý muž na služebnu MP Čáslav a oznámil dopravní nehodu v ulici Chrudimská, kde mělo motorové vozidlo narazit u kruhového objezdu do zdi a řidič na něho působil podnapilým dojmem.

Po příjezdu hlídky na místo, zde stálo nabourané vozidlo, jehož řidič se na místě nenacházel. Řidič vozidla pravděpodobně nezvládl řízení na kruhovém objezdu a naboural do podezdívky plotu. Na místo byla poté přivolána PČR kvůli dalšímu šetření a HZS, neboť z vozu začaly unikat provozní kapaliny. Hlídka MP následně kontrolovala okolní ulice, zda se jí nepodaří najít řidiče nabouraného vozidla.

Na místě bylo zjištěno, že se řidič pohyboval bez obuvi, což potvrzovaly stopy chodidel na silnici na uniklém motorovém oleji. Zároveň byl osloven operátor MP Čáslav, aby zhlédl záznam MKDS. Na záznamu nebyl vidět samotný incident. Kamera v ten moment na místo nebyla nastavena, ale po oznámení nehody, byl již prostor monitorován a zachytil řidiče pohybovat se u vozidla. Ten otevřel kufr a poté z místa odešel směrem do ulice Jablonského.