Další případ pokusu vylákání peněz na seniorce

V úterý 18. prosince 2018 v 10:50 hodin z telefonního čísla zavolal dosud neznámý pachatel na pevnou linku majitelky – seniorky, které sdělil legendu, že je její vnuk, že má „strašný“ malér a potřebuje půjčit 400.000,-Kč. Dále uvedl, že si pro hotovost přijede k ní do 2 hodin do jejího místa bydliště v Kutné Hoře. Na místo bydliště po čase přijel muž, s tím, že má zakázku ze zahraničí, aby vyzvedl balíček, že za to dostane finanční odměnu.

Žádáme veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámých pachatelích. Přivítáme veškeré informace k případu nebo poznatky vedoucí ke ztotožnění osoby pachatele na bezplatné lince 158, případně na telefonním čísle kutnohorského obvodního oddělení 974 875 700.

Policie České republiky apeluje na starší spoluobčany. Nebuďte důvěřivý, nevěřte sebetragičtějším historkám, nepouštějte cizí lidi do svých domů a bytů, nikomu nepůjčujte peníze, zamykejte. Podvodníci využívají různé záminky a lsti, neštítí se ničeho, využívají vaši důvěřivosti, působí na vaše city, aby se dostali k vašim penězům. Pokud z vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů, jak vás okrást.

Nedávejte cizím lidem své peníze!

Nikdy hned neotvírejte dveře, nevíte-li, kdo je za nimi. Zkontrolujte kdo je za dveřmi přes kukátko, nejlépe panoramatické.

V těchto situacích kdykoli zavolejte hlídku Policie České republiky na bezplatné lince 158 k prověření těchto osob.

Slušný člověk vaši ostražitost pochopí a podvodník odejde.

V případě výskytu těchto podezřelých osob, okamžitě kontaktujte policii na linku 158.