Policistům bylo poděkováno, zachránili lidský život

Policisty z čáslavského obvodního oddělení pprap. Luboše Nagyho a prap. Michala Janouška ocenila a poděkovala za projevení statečnosti a duchapřítomnosti při záchraně života vedoucí Územního odboru Policie České republiky Kutná Hora plk. JUDr. Blanka Matějů.

Ve čtvrtek 24. ledna 2019 kolem půl deváté večer se 22letý muž rozhodl ukončit svůj život skokem z hráze Podměstského rybníka v Čáslavi na zmrzlou hladinu vody. Při pádu došlo k prolomení ledu a následnému ponoření mladíka pod hladinu. Hlídka policistů pprap. Luboš Nagy a prap. Michal Janoušek z místního obvodního oddělení ihned reagovali na oznámení IOS Praha – případ v FHQ a vyjeli na místo oznámení. Po zjištění skutečností a informací od přihlížejících osob (svědků) se policista Nagy rozhodl slanit za tonoucím do vody, kterého následně držel nad hladinou až do příjezdu dalších složek IZS. Mladík byl po vytažení z vody lékařem uveden do umělého spánku a následně letecky transportován do pražské nemocnice.

Policista Nagy na místě události projevil svou osobní statečnost, kdy bez váhání se slanil do ledové vody kvůli záchraně mladého lidského života. Jeho statečný čin je příkladem nejen pro své kolegy.

Policisté byli navrženi na kázeňskou odměnu, která byla schválena vedením kutnohorské policie. Zachráněný mladík policistům upřímně poděkoval za záchranu svého života, zatím, prostřednictvím sociální sítě.

Vedoucí Matějů uvádí, „policisté prokázali osobní statečnost a duchapřítomnost a svým profesionálním jednáním a poskytnutím první pomoci zachránili mladému muži život. Dělají tak dobré jméno nejen Územnímu odboru Policie České republiky Kutná Hora, ale celému policejnímu sboru a jsou příkladem pro všechny své kolegyně a kolegy“.

Čáslavský starosta poděkoval policistům:

https://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/policistum-kteri-zachranili-zivot-mladikovi-podekoval-starosta-caslavi-20190201.html

http://www.svoboda.info/zpravy/caslav/starosta-caslavi-podekoval-zachrancum-muze-ktery-skocil-z-hraze-podmestskeho-rybnika/

https://www.kutnohorskodnes.cz/zpravy/region-305/