Den Bezpečnosti 5. ročník

Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi připravilo vzdělávací akci „Den bezpečnosti“, který se uskutečnil ve čtvrtek 25. dubna 2019.

Tato akce byla zaměřena zejména pro děti prvního stupně místních a okolních základních škol. Po zahájení akce starostou města Čáslav předvedly na hlavní ploše areálu Muzea praktické ukázky své práce vybrané složky Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby, Červeného kříže a BESIPu.

Průběžně se přítomní setkali na dalších stanovištích se simulátorem nárazu vozidla, s vzdělávacím programem Zachraň život s Kryštůfkem, se strážníky Městské policie Čáslav, se zástupci Červeného kříže a Zdravotnické záchranné služby. Nechyběla účast policistů z Dálničního oddělení Poříčany, Poříčního oddělení Labe, policistů z kutnohorské prvosledové hlídky, Dopravní inspektorát Kutná Hora a policejní psovodi a další.

V rámci dění si tak každý přítomný mohl prohlédnout přistavenou techniku zúčastněných složek. Pracovníci muzea také zpřístupnili haly s vystavenými historickými traktory tuzemské výroby.

Dle prvních reakcí se akce vydařila a proběhla k velké spokojenosti návštěvníků i zúčastněných složek. Celková účast rekordních 2121 návštěvníků.

O akci napsali a fotografie z uvedeného dne naleznete zde:

http://www.svoboda.info/galerie/vsedni-zivot/foto_v-caslavskem-muzeu-pripravili-paty-rocnik-dne-bezpecnosti_/

https://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/slunecne-pocasi-doprovazelo-paty-den-bezpecnosti-20190425.html

 

por. Mgr. Lubomír Vilímek

vedoucí oddělení OOP Čáslav