Alkohol za volant nepatří!

K dopravní nehodě došlo 17. července 2020 kolem čtvrt na dvě odpoledne v obci Čáslav. Čtyřiapadesátiletý muž řídil osobní automobil značky Škoda Fabia po silnici číslo II/339 ze směru od obce Církvice ke kruhovému objezdu. Z dosud nezjištěných příčin najel vlevo na kruhový objezd do opačného směru jízdy, kde najel na vyvýšený obrubník a pravým předním rohem vozidla narazil do kamenné zdi tělesa kruhového objezdu. Po střetu pokračoval dále v přímém směru na výjezd z kruhového objezdu do ulice Tyršova, kde zastavil.

Řidič byl po provedeném poučení vyzván k podrobení se odbornému měření kalibrovaným přístrojem Dräger ke zjištění, zda není ovlivněn alkoholem. Odborné měření bylo pozitivní a naměřená hodnota ukázala 1,51 promile alkoholu v dechu.

Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a po provedeném poučení odběr biologického materiálu nepožadoval. Podezřelému byl na místě zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Dne 19. července 2020 policisté sdělili podezřelému řidiči ve zkráceném přípravném řízení podezření pro spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky. V tomto případě hrozí za takové jednání odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.