Čáslavští hasiči získali novou techniku

V úterý 21. července se na stanici v Mladé Boleslavi uskutečnilo předání tří velkoobjemových cisternových automobilových stříkaček na podvozku Tatra T815-7, z nichž jednu převzali čáslavští hasiči. Vozidlo CAS 30/9000/540 – S 3VH na podvozku T 815-7 6×6 disponuje motorem o výkonu 325 kW a točivém momentu 1 800 Nm, spojen je s automatickou převodovkou Allison. Vozidlo je z výroby vybaveno kotoučovými brzdami. Nejvyšší technicky přípustná hmotnost je 26 000 kg. Zásahový požární automobil patří do těžké hmotnostní třídy s kategorií podvozku 3 – terénní provoz. Dle rozsahu požárního příslušenství jde o vozidla určená pro velkoobjemové hašení. Cisterna je vybavena zásuvkou Rettbox-air 230 V se systémem inteligentního dobíjecího zařízení akumulátorových baterií, sdruženou s přípojným místem pro doplňování tlakového vzduchu.

Nové cisternové automobilové stříkačky jsou vybavené čerpadlem THT PKA 3000-250 o jmenovitém průtoku 3000 l/min. Nádrž na vodu má objem 9000 litrů, na pěnidlo 540 litrů. CAS je na účelové nástavbě opatřena odnímatelnou lafetovou proudnicí a nárazníkovou lafetou ovládanou pomocí joysticku z kabiny vozidla. O inteligentní řízení provozu nástavby se stará datová sběrnice CAN bus.

Nyní probíhá zajíždění vozidla, seznamování hasičů s obsluhou a údržbou, kondiční jízdy, a následně po první garanční prohlídce bude vozidlo zařazeno do výjezdu.