Strážníci překazili pokus o sebevraždu

Svůj život se rozhodl ukončit 8. 1. 2022 třicetiletý muž, který se postavil na železniční přejezd a čekal až pojede vlak.

Muže se sluchátky na uších, stojícím na železničním přejezdu v ulici Plynárenská, spatřila ve večerních hodinách posádka vozidla, která zde projížděla a dotyčný jim svým počínáním bránil v průjezdu. Když zde po chvíli problikávání světly a troubení vozidlo nakonec projelo, řidič o tom informoval Městskou policii Čáslav. K hlídce v terénu se dostalo oznámení v momentě, když projížděla ul. Jeníkovskou. Během necelé minuty projela areálem nemocnice do ul. Filipovské až k železničnímu přejezdu. V momentě, kdy spatřila mladíka, se právě rozsvítila červená světelná signalizace. Muž na příjezd městské policie vůbec nereagoval a stál dále na místě. Z přejezdu musel být hlídkou odtáhnut. Chvíli na to se spustily závory a projel vlak.

Situace v rodině a osobní spory muže dohnali až do fáze, že byl rozhodnut si sáhnout na život. Odvahy mu navíc dodal i alkohol, později nadýchal přes 1,6 promile. Na místo byla přivolána rychlá záchranná služba. V průběhu vyšetření mladíka a kontroly jeho základních životních funkcí v sanitním vozidle, na místo přiběhla žena s tím, že je jeho kamarádka a o tom, že se chce zabít i s fotkami železničního přejezdu se dočetla na sociální síti, kam muž chvíli před příjezdem policie psal. Po vyšetření byl předán do péče kamarádce. V průběhu noci byl ještě kontrolován hlídkou policie na jeho adrese, kam se společně odebrali. Byl v pořádku a spal celou noc.