Mylně se domníval, že jeho přítelkyně byla unesena

Dne 30. 4. 2022 odpoledne bylo telefonicky oznámeno na tísňovou čtyřiatřicetiletým mužem, že se u nich v bytovce pohybuje mladík, zjevně pod vlivem alkoholu či omamných a psychotropních látek. Domáhá se vstupu do bytu a při tom poškodil vchodové dveře.

Po příjezdu hlídky MP Čáslav, ukazoval oznamovatel poškozené dveře a sdělil, že k poškození došlo tím, že se zde již notoricky známý mladík opětovně snažil domoci otevření dveří s tím, že chtěl vidět svoji přítelkyni. Ta se v bytě v době příjezdu hlídky nenacházela a dle tvrzení oznamovatele bylo celé toto jednání smyšlené. Mladík před příjezdem hlídky utekl a schovával se v okolí bytovky. Chvíli poté byl zastižen a hlídce sdělil, že se domáhal vstupu do cizího bytu, protože se domníval, že je u nich držena proti své vůli jeho přítelkyně. Což se ale nepotvrdilo, mladá dívka byla tou dobou doma u svých rodičů. Z mladíkova jednání a chování bylo zjevné, že může být pod vlivem omamných a psychotropních látek, nicméně test na jejich přítomnost odmítl.

Za asistence svědků incidentu a předsedkyně SVJ, byla zjištěna a předběžně vyčíslena škoda na majetku, jež přesahovala 10.000 Kč. Z těchto důvodů byla na místo bez zbytečného odkladu přivolána PČR. Do jejího příjezdu byl mladík vyváděn ven před dům. Náhle se vytrhl hlídce z držení a pokusil se utéci k balkonu bytovky, kam se snažil vylézt nahoru. Za použití hmatů a chvatů, byl z fasády domu stržen na zem a následně mu byla přiložena pouta. Na místo poté dorazila PČR, která si mladíka převzala k dořešení záležitosti.