Zabezpečte se a nedávejte šanci zlodějům

Kutnohorsko – Neupozorňujte okolí na nepřítomnost v bydlišti, a to ani na sociálních sítích.

Během měsíce července se do preventivního projektu Zabezpečte se zapojili na Kutnohorsku i místní policité ve spolupráci s preventistkami. V rámci této akce provedli namátkovou kontrolu zabezpečení rekreačních objektů v chatových oblastech na Sázavsku. Policisté informačním letáčkem upozorňovali majitele rekreačních objektů jak minimalizovat vykradení svého přechodného obydlí a s přítomnými chataři pohovořili o zabezpečení jejich obydlí (bytů, domů). Narušení nebylo u žádného z kontrolovaných objektů zjištěno.

K minimalizaci rizika vloupání do objektu je také důležité mít dobré sousedské vztahy. Všímavost a včasné upozornění na linku 158 nebo nejbližšího policejního útvaru může sehrát důležitou roli při ochraně majetku. V případě, že se stanete obětí této trestné činnosti, nevstupujte na místo činu do příjezdu policejní hlídky. Váš pohyb nebo úklid ve vyloupené chatě by mohl narušit stopy, které pachatel na místě zanechal.

Informace je možné najít nejen ve zmiňované mobilní aplikaci, ale také na webových stránkách www.stopvloupani.cz

Pro zabezpečení majetku dodržujte těchto pár preventivních rad. Když si je osvojíte a budete je dodržovat, riziko vloupání do Vaší nemovitosti se výrazně sníží.:

  • Uzavření objektu – vždy, když odcházíte z bytu nebo domu, řádně uzavřete všechna okna a pečlivě uzamkněte dveře, a to i v případě, že máte v plánu se brzy vrátit.
  • Neupozorňujte na svou nepřítomnost – pokud odjíždíte na delší dobu, řekněte to pouze blízkým, případně osobám, kterým věříte. Na svou nepřítomnost neupozorňujte na sociálních sítích.

Obdobné akce budou během letních měsíců nadále pokračovat.

Zabezpečte se