Naboural zaparkované vozidlo

Dne 5. 1. 2023 v poledne přijala MP Čáslav telefonické oznámení, že řidič vozidla, starší pán cca 80 let, při průjezdu a otáčení se v ulici Bojovníků za svobodu, Čáslav naboural zaparkované vozidlo a z místa nehody poté ujel.

Hlídku na místě oslovila oznamovatelka a další svědek události. Oba shodně uvedli, že projížděli ulicí a viděli, jak se řidič otáčí a při tomto manévru poškodil zaparkované vozidlo. Ke střetu došlo přední částí vozidla viníka nehody se zadní částí (nárazníkem) zaparkovaného vozu.

Na rozlehlém parkovišti v ulici hlídka objevila vozidlo údajného viníka dopravní nehody. Vůz byl zaparkovaný a uvnitř se řidič již nenacházel. Na přední levé straně nárazníku byly stopy červeného laku, totožné barvy poškozeného vozu. Lustrací z evidence řidičů byl zjištěn provozovatel. Muž bydlel v nedalekém bytovém domě, kde byl také zastižen. Uvedl, že zhruba před 15 minutami s vozidlem přijel. V místech, kde mělo dojít k nehodě se skutečně otáčel, nicméně si není vědom žádného střetu ani srážky s jiným vozidlem. Když si poté na parkovišti prohlédl svůj vůz i poškozené parkující vozidlo, uznal, že ke kontaktu mohlo dojít.

Následná dechová zkouška byla negativní. Pro objasnění dopravní nehody byla v čase o věci informována Policie ČR – Skupina dopravních nehod, která si incident převzala k dořešení.