Záchrana koně, požár v Kutné Hoře a dopravní nehoda

V neděli 12. srpna ráno čáslavští hasiči vyjížděli do Krchleb k záchraně koně. Po příjezdu bylo zjištěno, že kůň leží zesláblý na zemi a není schopen se sám postavit. Na místo byl vyžádán automobilový jeřám z Kutné Hory a do příjezdu byly ve spolupráci s hasiči z Krchleb pod koně umístěny popruhy, na kterých jej bylo možné zvednout. Během podvlékání se kůň dostzal do polohy, ze které se dokázal sám postavit, hasiči mu poté pomáhali pomocí popruhů udržet rovnováhu. Po nějaké době se kůň přestal třást a byl schopen chůze, po domluvě s majitelkou se tedy jednotka mohla vrátit na základnu.

 

Po druhé hodině odpoledne téhož dne byli hasiči povoláni k rozsáhlému požáru odpadu a budovy v Kutné Hoře – Karlově. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, na místo se sjely jednotky z širokého okolí a povolán byl také vrtulník s Bambi vakem. Čáslavští hasiči ze směny i z volna zde zasahovali až do ranních hodin následujícího dne. Více o požáru se lze dočíst v mnoha různých zdrojích, protože byl tento požár velmi medializován.

 

V pondělí 13. srpna večer byly čáslavská a kutnohorská jednotka hasičů vyslány k dopravní nehodě na silnici II/339 u Chedrbí, na křižovatce se silnicí Hraběšín – Souňov. Zde došlo ke srážce dvou osobních vozidel, ve kterých cestovalo šest osob, z toho tři děti. Jeden z vozů skončil po nehodě v poli na boku. Po příjezdu jednotky byly všechny osoby venku z vozidel, jednotka jim začala poskytovat předlékařskou první pomoc, provedla protipožární opatření na vozidlech a opatření k zabránění úniku provozních kapalin do půdy. Po příjezdu záchranné služby byly na místo povolány další sanitky a vrtulník letecké záchranné služby, který převezl do nemocnice nejvážněji zraněnou řidičku. Ostatní osoby odvezly do nemocnic sanitní vozy. Po zadokumentování nehody policií hasiči provedli odklizení vozů a úklid po nehodě.