Uplynulý týden u hasičů

V sobotu 13. října večer vyjížděla čáslavská jednotka na výpomoc k požáru hospodářského objektu do Svaté Kateřiny. Zde na likvidaci spolupracovali s kolegy ze stanic HZS Kutná Hora, Kolín, Kolín – Ovčáry a jednotkami sborů dobrovolných hasičů z druhého stupně poplachového plánu.

 

15. října hasiči dvakrát vyjížděli k likvidaci popadaných stromů na silnice, nejprave k Hraběšínu a poté ke Štrampouchu. Od této události jednotka přejížděla k požáru přístavby rodinného domu do Vinař. Při příjezdu již na místě zasahovala jednotka ze Žlebů, postupně na místo přijely i jednotky SDH Vrdy, Ronov nad Doubravou a HZS Kutná Hora. Na místě došlo k požáru střechy objektu, k likvidaci byl nasazen jeden vysokotlaký proud a jeden útočný C proud. Z objektu byla také vynesena tlaková láhev, požárem byla nezasažená. Přibližně za dvacet minut po příjezdu prvních jednotek byl požár lokalizován a pomocí termokamery byla vyhledávána skrytá ohniska.

 

16. října po desáté hodině dopoledne byla jednotka vyslána na pomoc záchranné službě k pacientovi, který spadl ze žebříku do asi 1 metr hlubokého výkopu u zdi rodinného domu.  Pacient byl z výkopu opatrně vyproštěn a umístěn na vakuovou matraci. Po zajištění záchrannou službou ještě jednotka pomohla s transportem pacienta přes zahradu do sanitky.

 

Před dvanáctou hodinou stejného dne jednotka vyjela k dopravní nehodě dvou kamionů na silnici 38 před Církvicemi, kdy jeden narazil zezadu do druhého. Z jednoho vozidla unikala nafta kterou začali hasiči zachytávat. Krátce po příjezdu jednotky z Kutné Hory byli čáslavští hasiči od nehody odvoláni do Čáslavi, k otevření bytu v Družstevní ulici. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že si majitelka nebyla jistá, zda dveře bytu zabouchla, nebo klíče ztratila. Vzhledem k tomu, že byla klientkou Života 90, v krátké době se na místo dostavil strážník městské policie s náhradním klíčem, kterým byl byt otevřen. Jednotka se poté vrátila zpět na místo dopravní nehody u Církvic.