Zlostí rozbil dveře

Dne 28. 9. 2018 ve večerních hodinách přijala MP Čáslav oznámení, že u vchodu v ul. Malinová jedné z bytovek se nachází mladík, který zde rozbil skleněnou výplň u vchodových dveří a sedí na venkovním schodišti.

Po příjezdu hlídky se zde nacházel oznamovatel, který ukázal rozbitou výplň dveří. Pachatel se již na místě nenacházel. K popisu pachatele uvedl, že se má jednat o muže v černé mikině s kapucí a poměrně mladého věku. Po příjezdu správce bytového domu, byl určen odhad škody na rozbité výplně vchodových dveří, přibližně na 2 500 Kč. Dále byla hlídkou MP provedena kontrola přilehlého okolí a okolních ulic za účelem pátrání po osobě odpovídající výše uvedenému popisu.

Zhruba o hodinu později se s hlídkou opět spojil správce bytu, jež potkal mladíka, který se mu k rozbití skleněné výplně přiznal. Po zjištění totožnosti mladíka, byl vyzván, aby podal vysvětlení. K věci uvedl, že se chtěl dostat do bytu ke své přítelkyni. Vzhledem k jeho podnapilému stavu se mu nedařilo odemknout venkovní vchodové dveře a z toho důvodu udeřil pěstí do skleněné výplně, kterou tímto rozbil. Svého činu lituje a se správcem domu se dohodli, že vzniklou škodu uhradí.

Následně byla u mladíka provedena orientační dechová zkouška na zjištění přítomnosti alkoholu, s pozitivním výsledkem. Zároveň byl vyzván, aby se dostavil k sepsání zápisu o podání vysvětlení, z důvodu podezření z přestupku proti majetku dle §8, odst. 1, písm. a), bod 4, Zákona o některých přestupcích č. 251/2016 Sb. Za který lze uložit pokutu na místě až do výše 10 000 Kč.