Znásilnění ve vlaku

Dne 21. 6. 2019 pár hodin po půlnoci, prováděla MP Čáslav kontrolní činnost u vlakového nádraží v ulici Tyršova, Čáslav, kde bylo hlídce nahlášeno, že zde došlo ke znásilnění ženy, ve vagónu. Svědci uvedli, že seděli před nádražím na lavičce, když uslyšeli křik o pomoc, proto se šli podívat na nástupiště, kde se nacházela údajně znásilněná žena a další čtyři lidi kolem ní, kteří ji poskytovali psychickou podporu a pomoc.

Poškozená uvedla, že zhruba o hodinu dříve, odcházela z nedaleké restaurace společně s přítelem, se kterým se pohádala a při tomto incidentu se jí zastali dva neznámí muži cca ve věku 30 let. Přítel odešel do jejich bytu a tito dva muži chtěli ukázat, kde je vlakové nádraží a zda jim jede nějaký vlak. Ona s nimi společně šla na nádraží, kde jí řekli, zdali by s nimi nešla do vagónu z důvodu deště. Ona souhlasila a šla do vagónu, kde jí údajně měla dvojice mužů znásilnit. Dále uvedla, že jí odcizili z tašky peněženku, doklady i mobilní telefon.

Osoby, co byly tou dobou přítomny v prostorách ČD, se zde také schovávaly před deštěm, když viděli, jak poškozená celá nahá vyběhla s křikem z vagónu. Jedna z těchto osob sdělila, že zahlédla v inkriminovanou dobu přes okénko vagónu neznámého muže cca 30 let, který měl tmavé triko a na krátko střižené, tmavší vlasy. Na místo se dostavila i PČR a případem se rovněž zabývá.