Zákon na straně opuštěných zvířat

Dne 27. 5. 2020 brzy ráno přijala MP Čáslav telefonické oznámení od ženy z ul. Koželuhy, že na pozemek se jim dostal cizí pes.

Hlídka s odchytovými prostředky vyrazila na místo a převzala si psa. Jednalo se o křížence německého ovčáka menšího vzrůstu. Pes neměl žádný obojek, známku ani čip. Na dotaz oznamovatelce, kudy se k nim pes na zahradu dostal, odpověděla že netuší. Spolu se svým druhem se pak nebyli schopni shodnout, kdy psa na zahradě našli. Oznamovatelka tvrdila, že dnes ráno, její přítel tvrdil, že již večer. Po celou dobu byl pes k oznamovatelům velice přítulný a poslušný, dobře živený, nejevil žádné známky podvýživy ani špatného zacházení. O ohledem na poněkud zmatené a z části rozcházející se výpovědi obou dvou se rozhodla hlídka psa prozatím umístit do záchytného kotce a následně si prověřit ženu s mužem.

Na základě svědectví místních bylo později zjištěno, že si psa před nedávnem pořídili a když se již o něj nechtěli starat, zahráli na strážníky toto divadlo. Pes byl následujícího dne navrácen majitelům, které nyní čeká pokuta za pokus o podvod a porušení povinností vyplývajících ze zákona na ochranu zvířat proti týrání.