Krádež koberce z nemocnice

O krádeži koberce z městské nemocnice Čáslav, byla 28. 6. 2021 dopoledne, informována MP Čáslav spolu s PČR z obvodního oddělení Čáslav.

Ke krádeži došlo již 22. 6. 2021 pozdě večer, kdy tmavé vozidlo, tovární značky Ford přijelo k hlavnímu vchodu, vystoupily z něj tři osoby a vešly do nemocnice. Po necelých deseti minutách se vrátily k vozu a naložily koberec, který odcizily v prvním patře nemocnice. Černý koberec, 200 x 115 cm, bez loga v hodnotě necelých 10.000 Kč bez DPH.

Když personál nemocnice procházel kamerové záznamy povšiml si vozidla odpovídajícího popisu, které na parkoviště k nemocnici přijelo cca dvě hodiny před samotnou krádeží, opět z něho vystoupily tři osoby, dvě ženy a jeden muž. Ze špatně čitelné registrační značky, na monitoru kamer, se s jistotou dalo určit jedno písmeno a dvě koncová čísla.

Na základě těchto informací, ještě téhož dne od oznámení, tedy 28. 6. chvíli po poledni, kontrolovala MP Čáslav tmavě modré vozidlo, Ford. Po chvíli zapírání a vzpomínání si, se nakonec řidička přiznala, že byla uvnitř nemocnice se svou sestřenicí a jejím manželem. Společně odcizili koberec, který byl později nalezen u ní doma a navrácen do nemocnice. Všem třem později PČR uložila pokuty za přestupek proti majetku, krádeže.