Pokus o krádež

Dne 9. 11. 2022 chvíli po poledni telefonicky oznámila na služebnu MP Čáslav zaměstnankyně drogerie, na nám. Jana Žižky z Trocnova, Čáslav, že byl v prodejně neznámý muž, který se pokusil odcizit zboží v hodnotě 13 230,- Kč a poté z prodejny odešel. Dle popisu se mělo jednat o muže cizí národnosti mluvícího anglicky.

Na kamerovém záznamu prodejny byl spatřen muž, který se pohyboval mezi regály a postupně si bral zboží a ukládal jej pod košili. Následně ho oslovila prodavačka, aby zboží vrátil zpět do regálu nebo ho vložil do nákupního košíku. Muž dal zpět do regálu dvě krabičky žiletek, poté se odebral k pokladně, kde byl osloven další prodavačkou, aby vyndal z pod košile veškeré odcizené zboží. Zde vyndal všechny zbylé věci a poté z prodejny odešel. Zboží, které se muž pokusil odcizit: 12x balení žiletek, 1x holící strojek a 3x náhradní zubní kartáček.

O celé věci byla informována i PČR. Po muži snědší pleti, výška cca 170 cm, věk cca 30 let, štíhlé postavy, s černými kratšími vlasy, se stále pátrá.

Městská policie Čáslav se tímto obrací na veřejnost, která by mohla poskytnout jakékoliv informace vedoucí ke ztotožnění pachatele, ať kontaktují služebnu MP Čáslav na adrese nám. J. Žižky z Trocnova 1/1, Čáslav a nebo telefonicky na čísle 327 312 411, případně 156.