Opilý výtržník

Dne 14.10.2018 okolo poledne se dostavil na služebnu MP Čáslav pronájemce jedné z restaurací v centru města, že včera, tedy někdy okolo 21:00 hodiny došlo k poškození fasády jím pronajatého domu, kdy jeden ze zákazníků vzal sklenici s pivem a pocákal s ním úmyslně plochu zdi o rozměrech cca 2×1,5 m.

Hlídka na místě zjistila od servírky, která onoho večera obsluhovala, že měla plný lokál hostů, z nichž menší skupinka sedící u jednoho ze stolu se chovala nevhodně a hrubě. Z tohoto důvodu je požádala, ať opustí restauraci. Všichni se zvedli a v klidu místo opouštěli, až na jednoho, kterému se to nelíbilo a začal být agresivní, vulgární a jeho chování vygradovalo tím, že sklenicí plnou piva úmyslně postříkal fasádu a odešel.

Dle dalšího sdělení svědků byla zjištěna výtržníkova totožnost. Vzhledem k tomu, že nebylo na místě možno rozeznat, zdali je poškození fasády trvalé, tak byla na místo přivolána hlídka OO PČR Čáslav, která si věc převzala ve své kompetenci k dalšímu šetření. Muž podezřelý z poškození cizí věci, bude předvolán, aby podal vysvětlení.